CASE – czas na elektryczną koparkę

 |  Piotr Ceran

Po elektryfikacji samochodów nadszedł czas na elektryczne maszyny budowlane. Firma Case opracowała elektryczną minikoparkę.

Od lat na rynku funkcjonują elektryczne wózki widłowe. Teraz przyszedł czas na sprzęt budowlany. Minikoparka Case CX15 EV jest przeznaczona do pracy wewnątrz budynków, w pobliżu ich ścian zewnętrznych oraz przeszkód terenowych. Dzięki zmiennemu rozstawowi gąsienic szerokość koparki można ograniczyć do 79 cm, a to pozwala na jej wjazd do pomieszczeń przez standardowe drzwi.

W minikoparce Case CX15-EV zastosowano silnik elektryczny o mocy 16 kW zasilany z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 21,5 kWh. Baterię można ładować za pomocą pokładowej ładowarki 110 V/220 V. Poziom energii można szybko uzupełnić (do 90 minut) wykorzystując szybkie ładowarki zewnętrzne. Zastosowany w minikoparce Case CX15 EV akumulator o pojemności 21,5 kWh wystarcza – w zależności od rodzaju oraz intensywności wykonywanych zadań – na 8 godzin pracy maszyny Rynkowy debiut Case CX15 EV jest przewidywany na przyszły rok.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com