Chevrolet Silverado EV – Pierwsza seria limitowana sprzedana w 12 minut

 |  Piotr Ceran

Chevrolet zaprezentował elektryczną wersję pikapa Silverado. Największy konkurent Forda F-150 w swej elektrycznej wersji pojawi się w sprzedaży wiosną przyszłego roku.

Chevrolet rozpoczął przyjmowanie zamówień na model Silverado EV. Trochę przypomina to „randkę w ciemno”, bo informacje techniczne o oficjalnie pokazanym modelu nie są zbyt obszerne i ciągle nie są potwierdzone, a czas oczekiwania na dostawę samochodu przekracza 12 miesięcy. Chętnych jednak nie brakuje. Pierwsza seria limitowana najbogatszej w wyposażenie wersji RST First Edition sprzedała się przez internet w 12 minut! Jeśli marzyliście o takim aucie to jest już niestety za późno… Na pocieszenie – tanio nie było. RST First Edition kosztuje bowiem 107 tysięcy dolarów!

Silverado w najbogatszej wersji wyposażenia ma napęd na obie osie, pneumatyczne zawieszenie i cztery skrętne koła.

Warto chyba jednak poczekać. Chevy ma dwa silniki o mocy 664 KM, które rozwijają 970 Nm momentu obrotowego. Czas rozpędzania od zera do 100 km/h ma być krótszy niż 4,5 sekundy. Obiecywany zasięg wynosi około 640 kilometrów. 10-minutowy czas ładowania (przy korzystaniu z instalacji 800 volt) pozwala uzupełnić energię do poziomu, który zapewnia dodatkowe 160 kilometrów zasięgu. Do tego napęd na cztery koła i pneumatyczne zawieszenie, który gwarantuje zmniejszenie lub zwiększenie prześwitu o 5 cm. Oczywiście na zapominamy, że jest to pikap, więc liczy się także ładowność i dopuszczalna masa holowanej przyczepy. W przypadku Silverado RST wartości te wynoszą odpowiednio 600 i 4500 kilogramów. Szczególnie ta druga wartość robi wrażenie. Trzeba pamiętać, że amerykańskie przepisy są odmienne od europejskich. Przyczepa o DMC 3500 kg, jak w Polsce, nie robi tam na nikim wrażenia. A Chevrolet obiecuje, że zaoferuje wersję Silverado EV, która będzie mogła holować przyczepy o masie do 9000 kilogramów.

W wyposażeniu aktywny tempomat oraz układ utrzymywania pasa ruchu.

Silverado w najbogatszej wersji RST trafi do sprzedaży jesienią przyszłego roku. Kilka miesięcy wcześniej (wiosną) u dealerów pojawią się auta w podstawowej wersji WT, którą opracowano przede wszystkim z myślą o klientach flotowych. Moc jej silników jest niższa, zasięg nieco mniejszy, ale te niedogodności rekompensuje cena. Silverado EV WT wyceniono bowiem na 39 900 dolarów. Plus 1695 $ za dostawę do wybranego dealera. Trudno…

Dzięki opcjonalnej (seria w RST) tylnej klapie MultiFlex można powiększyć efektywną długość ładowni i skonfigurować wygodny stopień.
#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com