Elektryczna Kia EV6 z nagrodą TopGear

 |  Piotr Ceran

Elektryczna Kia EV6 zdobyła tytuł „Crossover of the Year” w konkursie TopGear.com Awards 2021. Kia EV6 zaimponowała dziennikarzom legendarnego magazynu TopGear designem, świetnymi osiągami, dużym zasięgiem i ultraszybkim ładowaniem.

Tom Ford, dziennikarz TopGear.com, powiedział, że w momencie debiutu modelu EV6 Kia poszła na całość, oferując elektryczny samochód o znakomitym wyglądzie i wiodącej w klasie szybkości ładowania, do tego z mnóstwem gadżetów. EV6 oprócz komfortu podróżowania zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne. Według redaktorów TopGear Kia EV6 jeździ jak najlepsze samochody elektryczne – cicho, płynnie i spokojnie, a gdy trafi na krętą drogę, wtedy potrafi pokazać olbrzymi potencjał. Wysoko oceniono także przestronność, bogate wyposażenie i dobre wykonanie samochodu.

Według TopGear Kia EV6 jeździ cicho, płynnie i spokojnie, ale gdy trafi na krętą drogę, wtedy potrafi pokazać olbrzymi potencjał.


Kia EV6 to pierwszy samochód elektryczny tej marki nowej generacji, który prezentuje ogromne możliwości nowej platformy podłogowej Electric-Global Modular Platform (E-GMP). Oferowana jest z akumulatorem zapewniającym duży zasięg (77,4 kWh) lub standardowym (58 kWh). O ile wersja GT-Line jest dostępna z obydwoma akumulatorami do wyboru, o tyle Kia EV6 GT jest wyposażona w akumulator, który zapewnia duży zasięg. EV6 to pierwsze auto elektryczne marki, który jest dostępny z napędem na dwa lub na cztery koła.

TopGear wysoko ocenił także przestronność, bogate wyposażenie i dobre wykonanie samochodu.


Przy ładowaniu prądem o napięciu 800 V czas jaki jest potrzebny do uzupełnienia pojemności baterii z 10 do 80 procent to tylko 18 minut.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com