Premiery salonu samochodowego w Tokio

Elektryczne Mitsubishi kei-car

 |  Redakcja

Mitsubishi zaprezentuje nowy elektryczny pojazd segmentu kei-car. Pojazd owiany jest tajemnicą, choć pojawiają się informacje, że na rodzimym rynku trafi do sprzedaży już w drugim kwartale przyszłego roku. Oficjalna premiera odbędzie się 14 stycznia 2022 roku na salonie samochodowym w Tokio.

Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że segment kei-car to pojazdy różnego typu (osobowe, SUV-y, a nawet dostawcze i półciężarówki), które często charakteryzują się niewielkimi wymiarami i pudełkowatym kształtem nadwozia. Przepisy określają, że długość nadwozia nie może przekraczać 3400 milimetrów, choć w ostatnich latach i pojazdy tego typu znacznie urosły. Początkowo nadwozie nie mogło przekroczyć długości 2800 mm. Ich wielkość ułatwia manewrowanie w zatłoczonych ulicach miast. Japońskie prawo przewiduje też wiele ułatwień dla właścicieli takich aut w tym niższe koszty ubezpieczenia.

Elektryczne Mitsubishi segmentu kei zadebiutuje 14 stycznia 2022 roku. (fot. Mitsubishi)

Wiadomo, że nowy w pełni elektryczny model będzie przyjazny dla środowiska. Ma być pojazdem o praktycznym wnętrzu (to charakterystyczna cecha tego typu aut), zapewniającym komfort jazdy i elastycznym napędzie. Zastosowano w nim rozwiązania ułatwiając „pracę kierowcy” i zapewniające łączność – należy się spodziewać, że chodzi o łączność pomiędzy pojazdami. Premiera tego auta podczas salonu samochodowego w Tokio. Będziemy czekać na dodatkowe informacje i zdjęcia. Sprzedaż nowego auta zapowiadana jest na rodzimym rynku już w drugim kwartale 2022 roku.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com