ELEKTRYCZNY NISSAN ARIYA POJAWIŁ SIĘ NA POLSKIM RYNKU

 |  Redakcja

Wyposażony jest w akumulator o pojemności 63 lub 87 kWh. Może mieć napęd na jedną lub na dwie osie. Ma trzy wersje mocy i kosztuje od 215.900 złotych w najtańszej opcji. Nissan Ariya dostępny jest już na polskim rynku.

Nissan Ariya to mierzące niespełna 460 centymetrów długości auto z coraz bardziej popularnego segmentu crossoverów. Maksymalny zasięg auta to blisko 500 kilometrów, a system szybkiego ładowania pozwala naładować w 30 minut akumulatory pozwalając na pokonanie nawet 300 kilometrów. Najtańsza wersja to wydatek 215.900 złotych. Otrzymujemy wówczas pojazd wyposażony w akumulatory o pojemności 63 kWh. Pojazd w tej konfiguracji ma napęd na przednią oś i zapewnia zasięg niewiele ponad 400 kilometrów (licząc w cyklu mieszanym WLTP.

Nissan Ariya pojawił się na polskim rynku z ceną poniżej 216 tys. złotych. (fot. Nissan)

Pozostałe dwie wersje wyposażono w akumulatory o pojemności 87 kWh. Pojazd występuje wówczas w dwóch rodzajach napędu. Pojazd, w którym napęd przenoszony jest na oś przednią to wydatek 252.400 złotych, jego maksymalny zasięg to 520 kilometrów. Najdroższa jest wersja z napęd na cztery koła. Ta odmiana kosztuje 278.400 złotych, a zasięg podany przez producenta to 490 kilometrów. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła e-4ORCE, który powstał na bazie doświadczeń i wiedzy Nissana w zakresie projektowania systemów kontroli zawieszenia i układów 4WD.

Egzemplarze z napędem na przednią oś, Ariya 63 kWh i Ariya 87 kWh, trafią do pierwszych klientów latem 2022 roku. Model e-4ORCE 87 kWh z napędem na cztery koła, pojawi się na polskim rynku najpóźniej jesienią. – W pełni elektryczny Nissan Ariya jest ucieleśnieniem wszystkiego, co wiemy na temat elektrycznej mobilności. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować klientom udoskonalone, w 100% elektryczne doświadczenie. Pierwsze wrażenia z prowadzenia samochodu są fantastyczne i jesteśmy przekonani, że klienci go pokochają. Naprawdę nie możemy się doczekać, aż Ariya pojawi się na drogach – przekonuje Leon Dorssers, starszy wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Nissana w regionie AMIEO.

Stylistyka Nissana Ariya spotkała się z uznaniem jurorów konkursu Red Dot Design Award. (fot. Nissan)

W ostatnich dniach Nissan Ariya otrzymał także prestiżową nagrodę Red Dot Design Award. Model ten został wyróżniony za wyjątkowy poziom innowacyjności w kategorii samochodów elektrycznych oraz wysokiej jakości wzornictwo wykorzystujące unikatową koncepcję „ponadczasowego japońskiego futuryzmu” Nissana. Nagroda przyznawana jest od 1955 roku i jest jednym z najważniejszych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. – Stylowo zaprojektowany model Ariya to synergia specjalistycznej wiedzy Nissana w dziedzinie samochodów elektrycznych i najnowszych technologii połączonych. Otwierająca kolejny rozdział w historii samochodów elektrycznych marki. Ariya jest obietnicą dynamicznych osiągów oraz płynnej i bezszelestnej jazdy. Przypominające salon wnętrze zapewnia kierowcy oraz pasażerom przytulne i wygodne otoczenie – przekonują styliści Nissana.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Hybrydowy Nissan Juke

Miejski crossover Nissana dostępny będzie w hybrydowej wersji. Firma planuje do końca 2023 roku wprowadzić tego typu napęd we wszystkich swoich samochodach. Nissan znany jest z produkcji elektrycznego samochodu Leaf. Pojazd ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów głownie z powodu atrakc…

Nissan Leaf – drugie życie baterii

Nissan i japońskie koleje znalazły sposób na wykorzystanie akumulatorów z wycofanych z eksploatacji samochodów elektrycznych. Wymontowane z samochodów baterie będą źródłem awaryjnego zasilania urządzeń zabezpieczających przejazdy kolejowe. Sposób i koszt utylizacja akumulatorów wycofanych …


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com