Sportowy elektryk od Genesis

 |  Redakcja

Muskularny, zuchwały i elektryczny – takimi słowami można scharakteryzować studyjny pojazd koreańskiego producenta Genesis. Oczywiście model o nazwie X Speedium Coupe z założenia jest w pełni elektryczny.

Genesis zaczyna wyrastać na markę, której głównym celem jest stworzenie serii sportowych i ekskluzywnych pojazdów z napędem elektrycznym. Kilka dni temu zaprezentowano model X Speedium Coupe, które charakteryzuje się odważnym wyglądem z wyraźnie muskularną linią nadwozia.

Studyjny model X Speedium Copue jest zapowiedzią nowych elektrycznych pojazdów tej koreańskiej marki. (fot. Genesis)

Uwagę zwraca dwie linie świateł, które zaczynają się po obu stronach auta w górnej części nadkoli. W przedniej części linie rozchodzą się, tworząc charakterystyczny, choć w tym przypadku symboliczny, wzór atrapy chłodnicy z herbem marki – Genesis Crest. Światła do jazdy dziennej, mijania i drogowe zostały zintegrowane w tych dwóch rozchodzących się liniach. Ładnie prezentuje się także wyraźnie zarysowana linia nadkoli. Patrząc z boku, paraboliczna linia rozciągająca się od przodu do tyłu samochodu zachowuje spójność i lekkość z odrobiną klasycznej linii.

Fot. Genesis

Twórcą stylistyki tego auta koncepcyjnego jest dyrektor kreatywny Genesis Luc Donckerwolke. Nazwa Speedium została zainspirowana pasją do sportów motorowych. Wyraża również przekonanie Genesis, że emocje towarzyszące sportowej jeździe, będą spójne z tym co oferuje ten model.  – Ten studyjny samochód to otwarcie drzwi i początek podróży marki Genesis w kierunku seryjnie produkowanego pojazdu z nadwoziem coupe z napędem elektrycznym – przekonuje Luc Donckerwolke, dyrektor kreatywny Genesis. 

Koreańska marka planuje stworzenie sześciu opracowanych od podstaw pojazdów elektrycznych do 2030 roku.

Do 2030 roku marka planuje wypuszczenie sześciu elektrycznych aut. (fot. Genesis)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

GV60 – Genesis zaczyna elektryczną podróż

Już niebawem na europejskim rynku pojawi się pierwszy elektryczny pojazd marki Genesis. Powstał na platformie, która została stworzona specjalnie pod europejskiego klienta. W ofercie pojawią się trzy wersje wyposażenia i napędu. Ten południowokoreański producent zasłyną w ostatnich latach z ko…

Kupujemy coraz więcej aut elektrycznych

W listopadzie, podobnie jak październiku, sprzedaż nowych samochodów była niższa niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Tendencja spadkowa nie dotyczy jednak aut elektrycznych. W listopadzie sprzedano ich o 129 procent więcej niż w tym samy miesiącu rok wcześniej. W listopadzie zarejestrowano…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com