Elektryczna wizja przyszłości japońskiego producenta

Toyota i salon przyszłości

 |  Piotr Ceran

Toyota zaprezentowała całą gamę modeli, które mają zelektryfikować japońską markę. Do 2030 roku firma zamierza wprowadzić do seryjnej produkcji blisko 30 nowych modeli bezemisyjnych lub o znacznie zredukowanej emisji dwutlenku węgla.

Witamy w naszym salonie przyszłości – tak szef Toyoty, Akio Toyoda zapowiedział nową strategię firmy. A jeśli Akio Toyoda czegoś chce to dla jego pracowników jest to tożsame z rozkazem. Przez 9 lat Japończycy planują więc przedstawić 30 nowych lub znacznie zmodernizowanych modeli zero- lub niskoemisyjnych.

fot. Toyota

Koncepcyjne auta w części będą korzystać z platform dotychczas znanych modeli, ale wiele z nich jest zupełnie nową propozycją, gdyż samochody zostaną zaprojektowane „od zera”. Potwierdził to Akio Toyoda, który oznajmił, że z jego punktu widzenia każdy pojazd elektryczny powinien być wyjątkowy, ale wcale nie musi powstawać na nowych platformach, może korzystać również z rozwiązań znanych z obecnie produkowanych modeli.

fot. Toyota

Nie znamy jeszcze dokładnych rozwiązań nowych elektrycznych modeli Toyoty, ale należy się spodziewać, że większość – a jeśli nie większość to spora część – z nich będzie korzystała z wodoru i ogniw paliwowych.

fot. Toyota

Jedno jest jednak pewne. Ofensywa elektromodeli Toyoty obejmie wszystkie segmenty samochodów, które są wytwarzane przez japoński koncern. Znajdą się wśród nich nie tylko małe auta, ale także sportowe z centralnie umieszczonym silnikiem, SUV-y, a nawet legendarny pikap.

fot. Toyota

Obejmie także nie tylko Toyotę. Oczywiście doczekamy się również nowych modeli Lexusa, ale na nowej strategii skorzysta prawdopodobnie także, coraz bardziej spokrewnione technicznie Subaru.

fot. Toyota

Z wielką niecierpliwością oczekujemy kolejnych informacji i odsłaniania rąbka tajemnicy.

fot. Toyota
#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com