Kia Niro Plus – elektryczny pojazd do zabudowy

 |  Redakcja

Kia planuje wprowadzenie na rynek aż 14 modeli z napędem elektrycznym o zróżnicowanej zabudowie. Pojawi się zeroemisyjny Pick-up, SUV, a także auta specjalistyczne. Projekt elektryfikacji zaczyna się od modelu Kia Niro Plus jako taksówki.

Kia Niro Plus to pojazd do zabudowy, który ma być miejskim autem o wielu obliczach. Firma chce w ten sposób odegrać ważną rolę jako dostawca zrównoważonych rozwiązań mobilnych, a cel ten chce osiągnąć do 2030 roku. Już teraz na koreańskim rynku pojawił się pierwszy, jednoosobowy van, którego zadaniem jest zapewnienie optymalnego transportu w mieście. 

Kia Niro Plus to auto z możliwością prawie nieograniczonej zabudowy. (fot. Kia)
Kolejnym krokiem jest, już opracowana platforma z możliwością zastosowania różnego rodzaju zabudowy. Pierwszym z pojazdów nowej generacji jest model Niro Plus, kierowany do osób prowadzących działalność gospodarczą, ale także prywatnych klientów, wykorzystujących pojazd w celach rekreacyjnych.

Na lokalnym rynku Kia oferuje model Niro Plus dla operatorów firm taksówkarskich. Wprowadzono w nim kilka udogodnień. Auto, od standardowej wersji, jest o 10 mm dłuższe i 80 mm szersze, zapewniając pasażerom więcej miejsca w kabinie. Znacznie odchudzono konstrukcje różnych elementów wyposażenia obniżając wagę auta. Cieńsze są siedzenia i wykończenia drzw. Zintegrowany wyświetlacz All-in-One ma mniej funkcji, bo firma wyszła z założenia, że praca taksówkarza nie wymaga tak rozbudowanego systemu. Wyświetlacz zawiera tylko informacje istotne dla taksówkarzy, aby mogli bezproblemowo wykonywać swoją pracę, w tym nawigację, taksometr aplikacji, tachograf cyfrowy i rozpoznawanie głosu. System zawiera także dane o punktach stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Kia planuje współpracować z lokalnymi i krajowymi firmami, aby oferować aktualizacje i usługi OTA.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Kia Niro w trzech wersjach – HEV, PHEV, BEV

Już niebawem na rynku pojawi się nowa generacja popularnego crossowera koreańskiego producenta. Niro, bo o nim mowa, będzie występował w trzech wersjach silnikowych – hybryda, plug-in hybryda i jako pełen elektryk. Model Niro zadebiutował jeszcze jako auto studyjne w 2013 roku. Niespełna trzy …

Kia Samochodem Roku 2022

Tytuł Samochodu Roku 2022 został przyznany. Zdobywcą została elektryczna Kia EV6. W gronie 7 finalistów, aż 6 modeli miało napęd elektryczny. Kia EV6 otrzymała łącznie 279 punktów, zdobywając tytuł Samochodu Roku 2022. Kolejne miejsca zajęły Renault Mégane E-Tech (265 punktów), Hyundai IONIQ 5…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com