Wiemy jak wygląda produkcyjna wersja Kia Niro

 |  Redakcja

Na salonie samochodowym w Seulu, Kia zaprezentowała nową wersję modelu Niro. W przyszłym roku pojawią się wersje hybrydowe i w pełni elektryczne.

Kilka dni temu prezentowaliśmy zdjęcia studyjnego modelu. Od czwartku, 25 listopada, wiemy, jak prezentuje się seryjna wersja modelu Kia Niro. Nowoczesny SUV utrzymany w nowoczesnej stylizacji ostatnich modeli tego koreańskiego producenta. Od studyjnej, zaprezentowanej w 2019 roku wizji, seryjnie produkowany model przejął dwukolorowe nadwozie w tylnej części – na styku tylnych lamp. Zaprojektowany od podstaw pojazd, czerpie inspirację z natury. Producent na każdym kroku podkreśla, że pojazd powstał z myślą o zrównoważonym rozwoju i z myślą o ochronie środowiska.

W ramach jazdy w trybie „greenzone” pojazd PHEV przełączy się na EV, czyli do poruszania się wykorzysta wyłącznie silnik elektryczny. Co więcej, system jest na tyle inteligentny, że w oparciu o informacje z systemu nawigacji rozpozna „zielone strefy” (okolice szkół, szpitali, czy tereny mieszkalne) i przełączy się samodzielnie w tryb jazdy EV. Rozpoznaje także ulubione miejsca kierowcy – dom, biuro i wówczas również przełączy się na tryb elektryczny. Pojazd pojawi się na polskim rynku w przyszłym roku. Producent zapewnia, że od początku 2022 roku dostępne będą też hybrydy (HEV i PHEV), a także w pojazd w pełni elektryczny.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Zupełnie nowe Kia Niro

25 listopada światło dzienne zobaczy nowy model Kia Niro. Premiera odbędzie się na Seul Mobility Show. Należy się spodziewać, że podobnie będzie wyglądała elektryczna wersja tego modelu. Kto by się spodziewał, jeszcze kilka lat temu, że Kia ulokuje się na czwartej pozycji pod względem sprz…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com