Wycofane akumulatory zapewnią bezpieczeństwo energetyczne

 |  Piotr Ceran

Akumulatory z samochodów elektrycznych Nissana poprawiają stabilność sieci energetycznej w Hiszpanii. Wycofane z użytku baterie zapewniają ciągłość dostaw energii dla 90 000 mieszkańców

Nissan nawiązał współpracę z operatorem hiszpańskiej konwencjonalnej elektrowni w Melilli. W ramach projektu „Second Life” Japończycy dostarczyli akumulatory nowe i wycofane z użytku w samochodach elektrycznych tej marki.

Zostały one zintegrowane z system elektrowni. Magazyn energii złożony z 48 używanych i 30 nowych akumulatorów pozwala uniknąć przerw w dostawach energii elektrycznej w przypadku nadmiernego obciążenia sieci energetycznej, poprawi jej niezawodność oraz zapewni ciągłość dostaw energii dla lokalnej 90-tysięcznej populacji.
Akumulatory są w stanie zapewnić moc 4 MW i mają zdolność generowania do 1,7 MWh energii w przypadku, gdyby elektrownia została odłączona od sieci. Wówczas instalacja magazynowania energii jest w stanie zasilać sieć energetyczną Melilli przez 15 minut, co pozwala na zresetowanie systemu i ponowne uruchomienie dostaw energii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com