Samochody elektryczne w firmie

DHL rozpoczął wymianę floty samochodów

 |  Redakcja

DHL Express Polska wzbogacił swoją flotę pojazdów dostawczych o siedem aut elektrycznych. To produkowany w fabryce w Białężycach koło Wrześni Volkswagen e-Crafter.DHL chce do 2025 roku realizować, do 60 procent usług oferowanych w Polsce, wykorzystując zieloną energię.

– Elektromobilność to przyszłość nie tylko marki Volkswagen Samochody Dostawcze, ale również branży usług logistycznych. W pełni elektryczny Volkswagen e-Crafter, którego wejście na rynek wyznaczyło początek ofensywy naszej marki w dziedzinie bezemisyjnych samochodów dostawczych, doskonale sprawdza się w realizacji zadań miejskiej logistyki i dostaw ostatniej mili – przekonuje Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze. – Taki rodzaj transportu znacząco poprawia komfort pracy kierowców, ale też samopoczucie mieszkańców obszarów, na których takie zadania są realizowane. Pojazd nie emituje spalin, jest cichy i przyjazny środowisku. Wpisuje się w założenia strategii środowiskowych zarówno Grupy Volkswagen, jaki i Grupy DPDHL” – podkreśla.

Produkowany pod Wrześnią pojazd został dobrany tak, by w najlepszy sposób spełnić oczekiwania kurierów. Posiada bogate wyposażenie i nowoczesne systemy wspomagające kierowcę. Model zakupiony przez DHL Express to wersja z podniesionym dachem i specjalistyczną zabudową w przedziale ładunkowym, w którym zainstalowano składane półki. Do przedziału można dostać się na trzy sposoby – tylnymi i bocznymi drzwiami, a także bezpośrednio z kabiny kierowcy. Wejście znajduje się pomiędzy fotelami kierowcy i pasażera. Zabudowę wykonano w Centrum Flotowym warszawskiego salonu dealerskiego marki Volkswagen Samochody Dostawcze – Carsed, który dostarczył samochody, okleił je logotypami firmy DHL i przygotował do wydania.

– W DHL Express realizujemy strategię GoGreen. Ma ona na celu osiągnięcie zerowej emisji CO2 do 2050 roku w całej grupie DPDHL. Troska o środowisko naturalne od początku działalności jest integralną częścią strategii grupy i kwestią, do której przykładamy ogromną wagę. Dlatego do 2030 r., w ramach Grupy DPDHL planujemy zainwestować 7 mld euro w projekty związane z zieloną logistyką – mówi Agnieszka Łukawczyk, dyrektor ds. operacji w DHL Express (Poland).

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com