Rusza elektryczny Tour Renault

 |  Redakcja

Dwa tygodnie, dziesięć miast i kilkadziesiąt prezentacji. Rusza Renault E-Tech Tour, czyli impreza promujące samochody elektryczne produkowane przez ten francuski koncern. Prezentacja rusza 13 września w Łodzi.

Mieszkańcy 10 polskich miast będą mogli zapoznać się z ofertą elektrycznych samochodów Renault. W ramach imprezy promującej samochody zasilane prądem, odbędą się prezentacje i szkolenia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 i 14 września w Łodzi.

13 września rusza E-Tech Tour Renault, promujący samochody elektryczne tej marki. (fot. Renault)

Firma podkreśla, że od 10 lat produkuje samochody elektryczne i w tym czasie sprzedała ponad 400 tys. takich pojazdów. Firma pokaże zarówno samochody osobowe, jak i pojazdy dostawcze. Zarówno miłośnicy elektromobilności, jak i sceptycy będą mogli przejechać się różnego rodzajami samochodów na prąd. Będą m. in. Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master E-Tech. Do testów udostępnione zostaną również auta z napędem hybrydowym: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech. W ramach cyklu zaplanowano dwudniowe wydarzenia w Łodzi (13/14 września), Bydgoszczy (18/18 września), Gdańsku (20/21 września), Szczecinie (23/24 września), Poznaniu (27/28 września), Warszawie (30 września i 1 października), Lublinie (4/5 października), Katowicach (8/9 października), Krakowie (11/12 października) i Wrocławiu (14/15 października).

Francuski koncert posiada w ofercie elektryczne auta osobowe, jak również pojazdy dostawcze. (fot. Renault)

Zapewne największym zainteresowaniem cieszyć się będzie rynkowa nowość, czyli Renault Megane E-Tech, czyli pojazd konkurujący w popularnej klasie C (pojazdów kompaktowych), w której z każdym miesiącem robi się coraz ciaśniej. -Jest pierwszym modelem Renault „generacji 2.0”, otwierającym nowy rozdział elektrycznej rewolucji rozpoczętej przez markę ponad dziesięć lat temu. Nowy Megane E-Tech elektryczny to owoc zastosowania najnowszych technologii. Został wyposażony w system inteligentnego ładowania, a docelowo będzie także mógł w razie potrzeby oddawać część energii do sieci, dzięki technologii vehicle-to-grid (V2G) – przekonuje producent.

Niewątpliwie gwiazdą będzie elektryczny kompakt – Renault Mégane E-Tech. (fot. Renault)
#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com