Elektryk w wynajmie długoterminowym

 |  Redakcja

Pierwszych 15 elektrycznych pojazdów Ford Mustang Mach-E trafiło do firmy Arval. Całość zamówienia obejmuje dostarczenie czterdziestu takich pojazdów. Arval Service Lease Polska stawia na elektryfikację swojego parku, podążając za rynkowym zapotrzebowaniem.

Po sukcesie elektrycznego Mustanga Mach-E firma ma swojej ofercie dwa kolejne pojazdy, dostawczego Transita i pick-upa F-150. Rynkowy sukces tego pierwszego modelu dotyczy głównie zakupu przez osoby prywatne lub firmy. W ciągu zaledwie 12 miesięcy od premiery model ten stał się liderem rynku samochodów elektrycznych w Polsce. Po siedmiu miesiącach 2022 roku jego sprzedaż osiągnęła poziom 438 sztuk i 7,8% udziału w tym coraz bardziej konkurencyjnym i coraz szybciej rozwijającym się segmencie.

Arval odebrał pierwszych 15 elektrycznych Mustangów Mach-E. (fot. Ford)

Teraz rynkową tendencją zainteresowały się firmy oferujące wynajem długoterminowy (CFM) z ofertą obejmującą pełną obsługę w okresie użytkowania. Arval Service Lease Polska podpisało umowę na zakup 40 elektrycznych Mustangów Mach-E. Piętnaście takich pojazdów trafiło już do odbiorcy. Wszystkie samochody mają napęd na tylną oś i standardową baterię o pojemności 75 kWh. Pierwsza partia jest w kolorze Lucid Red. Kolejne będą pomalowane na kolor Star White (12 sztuk) oraz Dark Matter Grey (13 sztuk). Kontrakt obsługuje autoryzowany diler Forda – firma Auto Nobile z Warszawy.

Firma Arval działa na polskim rynku od kilkudziesięciu latem, posiadając na rynku CFM dużą grupę odbiorców. Należy także do liderów transformacji na mobilność niskoemisyjną. Oferuje szeroki zakres usług związanych z najmem pojazdów elektrycznych, w tym zapewnienie stacji ładowania, wykorzystanie dopłaty w programie „Mój elektryk”, wakacyjne spalinowe auto zastępcze czy też możliwość testowania auta elektrycznego przez 3 miesiące przed podpisaniem umowy długoterminowej.

fot. Ford

– Pierwsze 40 elektrycznych Mustangów Mach-E we flocie Arval to dowód, że użytkownicy samochodów w Polsce bardzo chętnie przesiadają się na pojazdy w pełni elektryczne i coraz częściej robią to, korzystając z wynajmu długoterminowego – powiedział Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.  – Cieszę się, że klienci biznesowi decydują się na zeroemisyjne pojazdy, dzięki czemu obniżają nie tylko koszty eksploatacji i serwisu, ale także dbają wraz z nami o środowisko i przyszłość naszej planety – powiedział Atilla Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Ford Mustang Mach-E GT – mocniejsza strona EV

Największa moc, najbardziej spektakularny wygląd i najlepsze wyposażenie to kwintesencja topowej w każdej gamie modelowej wersji GT. Czy projektantom elektrycznego Forda Mustanga Mach-E udało się spełnić te założenia? Wprawdzie Ford Mustang Mach-E ma tyle wspólnego ze swym legendarnym protopla…

Ford stawia na energię z odnawialnych źródeł

Wiaty parkingowe zawierające ponad 30 tys. paneli słonecznych dostarczają blisko 14 MW energii. Energia zasila fabrykę Forda w Silverton RPA. Fabryka produkuje obecnie kultowego Rangera, który z elektromobilnością ma niewiele wspólnego. Mimo to fabryka stawia sobie cele, których efektem ma być…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com