Teraz elektryczna Skoda Vision 7S, a za rok prezentacja modeli z silnikami spalinowymi

 |  Redakcja

Skoda zaprezentowała nowy elektryczny pojazd. W najbliższych miesiącach na drogi wyjedzie siedmioosobowy SUV o nazwie Vision 7S. Pierwsze wizualizacje całego auta mogą świadczyć o dużych zmianach mentalnych. Zamiast logo marki, jest tylko nazwa czeskiego producenta.

W czasie transformacji rodzaju napędu, firma idzie w kierunku elektromobilności. Mimo to nie zapomina o dotychczasowych użytkownikach, zdając sobie sprawę, że do 2035 roku, nie wszyscy przesiądą się na pojazdy zasilane prądem. Czeski producent zapowiada więc pojawienie w najbliższych latach nowych wersji produkowanych obecnie pojazdów, które wyposażone zostaną w benzynowe i wysokoprężne silniki.

Skoda zrezygnowała z tradycyjnej atrapy chłodnicy i wprowadziła nowe logo. (fot. Skoda)

Model Vision 7S znany był dotychczas z kontrolowanych przez tę markę informacji prasowych, w których prezentowano fragmenty stylistyczne nadwozia. Teraz wiemy, jak wygląda ten pojazd. Nadwozie ma długość ponad 5 metrów i mieści we wnętrzu siedem miejsc siedzących. Stylistyka zaskakuje, zrywając z tym do czego przyzwyczaił nas ten producent. Przednia część bardziej nawiązuje do aut pochodzących z Korei lub Chin. W miejscu atrapy chłodnicy jest osłona, pod którą ukryto czujniki odpowiedzialne za kontrolę i bezpieczeństwo jazdy.

fot. Skoda

Z boku Skoda Vision 7S zaskakuje muskularnym wyglądem i nietypowo rozmieszczonymi klamkami. Przednie drzwi otwierają się tradycyjnie, a tylne odchylają się do tyłu. Konstruktorzy rezygnując z słupka „B” uzyskali zdecydowanie lepszy dostęp do wnętrza pojazdu. To największy w gamie Skody pojazd, którego nadwozie mierzy dokładnie 5016 milimetrów, szerokość 1940 mm, a wysokość 1888 mm. Wnętrze mieści siedmiu pasażerów, ale rozmieszczenie foteli także jest nietypowe – ciekawe jak sprawdzi się podczas użytkowania. Wzdłuż całego wnętrza przebiega szeroki panel rozdzielający indywidualne fotele rozmieszczone w trzech rzędach. Siódme miejsce to fotelik dziecięcy, który montuje się na panelu.

Wnętrze mieści siedem osób w trzech rzędach. (fot. Skoda)

Pojazd wyposażono w baterię o pojemności 89 kW, które według zapewnień producenta pozwala pokonać do 600 kilometrów. System został przygotowany do ładowania z mocą 200 kW. Naładowanie baterii potrwa więc kilkanaście minut.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Skoda Enyaq Coupe iV – rynkowa nowość

Cztery wersje silnikowe, trzy wersje napędu, dwa rodzaje baterii i wyjątkowo niski współczynnik oporu powietrza, a także 19- i 21-calowe felgi, to charakterystyczne cechy nowej Skody Enyaq Coupe iV. Zaprezentowany pojazd pojawi się na polskim rynku w drugiej połowie tego roku. Nowy, sportowy i…

Skoda Enyaq iV także w wersji coupe

Przed rokiem na rynku zadebiutował elektryczny SUV Skody, model Enyaq. Już niebawem czeski producent zaprezentuje kolejną wersję nadwozia, będzie to sportowe coupe. Prezentacja nowego modelu odbędzie się podczas światowej premiery online już 31 stycznia tego roku. My prezentujemy szkic no…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com