Elektryczne samochody Audi z Państwa Środka

 |  Redakcja

W chińskim Changchun rusza budowa nowej fabryki elektrycznych samochodów niemieckiego koncernu. Zakład będzie wytwarzał rocznie ponad 150 000 samochodów.

Spółka Audi-FAW NEV otrzymała zgodę od chińskich władz i w ciągu kilku tygodni ruszy budowa nowej fabryki. Do końca 2024 roku na powierzchni około 150 hektarów (dla porównania teren należący do fabryki VW Poznań w Białężycach pod Wrześnią to blisko 300 hektarów) powstanie zakład produkujący elektryczne samochody marki Audi.

Pod koniec 2024 roku zakończy się budowa chińskiej fabryki aut elektrycznych Audi. (fot. Audi)

– Spółka Audi-FAW NEV będzie odgrywać kluczową rolę we wdrażaniu naszej strategii elektryfikacji w Chinach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wraz z naszym partnerem, firmą FAW, udało nam się wytyczyć kolejny ważny kamień milowy w realizacji tego projektu. Teraz możemy poświęcić całą naszą uwagę dalszemu rozwijaniu współpracy w ramach spółki, a także rozpocząć budowę nowego zakładu – mówi Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG.
Na terenie nowej fabryki powstanie tłocznia blach, zakład konstrukcji nadwozia, lakiernia, linia montażu końcowego, a także własny zakład montażu akumulatorów. Budowa rozpocznie się za kilka tygodni, gdy zakończy się okres zimowy. Początkowo, w zakładzie produkowane będą trzy modele bazujące na platformie Premium Platform Electric (PPE), opracowanej przez Audi wspólnie z Porsche. Pierwszymi samochodami, które zjadą z linii produkcyjnej będą – elektryczny SUV i elektryczna limuzyna.

Helmut Stettner został szefem nowej spółki Audi-FAW NEV i zakładu. (fot. Audi)

Audi-FAW NEV Company jest pierwszą spółką z większościowym udziałem Audi w Chinach. Prezes zarządu Audi China Helmut Stettner, obejmie również kierownictwo nad nowym zakładem.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Chińskie koncerny wchodzą na unijne rynki dzięki elektrykom

Dwie dekady temu śmialiśmy się widząc Chińczyków mierzących samochody podczas międzynarodowych salonów samochodowych. Dekadę temu śmialiśmy się, kiedy chiński Great Wall próbował wprowadzać swoje tanie i ubogie wówczas konstrukcje na nasz rynek. W tym roku chińskie elektryki już tu są, a w przysz…

Gliwicka Astra robi miejsce elektromobilności

W Gliwicach zakończono produkcję osobowych modeli Opla. Teraz zakład przygotowuje się do przejścia na produkcję samochodów dostawczych. Początkowo będzie to wytwarzana obecna generacja aut znanych jako Fiat Ducato, Peugeot Boxer czy Citroen Jumper, a ostatnio także jako Opel Movano. W 2023 rok…

Izera zbiera dream team

Electromobility Poland wciąż nie potrafi ruszyć z budową fabryki, ale w ostatnich tygodniach bardzo poważnie rozbudowała zespół. Najnowszymi nabytkami są Wojciech Mieczkowski i Romuald Rytwiński, menedżerowie przez lata związani z Oplem. Na obecnym etapie działania spółki, najciekawszym „nabytkie…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com