Elektryczne Solarisy na pogranicze polsko-czeskie

 |  Aleksander Karwowski

Już na początku kwietnia po ulicach leżącego na granicy z Czechami Cieszyna, pojawią się dwa nowe Solarisy Urbino 9 LE electric. Będą to pierwsze elektryczne pojazdy komunikacji miejskiej tamtejszego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Jest to kolejny zakup w ramach wymiany taboru tego przewoźnika, bowiem jeszcze w listopadzie ubiegłego roku zakupiono dwa fabrycznie nowe Solarisy Urbino, ale zasilane olejem napędowym.

9-metrowe elektryczne Solarisy pojawią się w Cieszynie w kwietniu (fot. Solaris)

Elektryczne Solarisy mają długość 9 metrów. Sfinalizowana umowa z ich producentem na zakup dwóch elektrycznych pojazdów opiewa na kwotę 4,62 mln złotych. Obecnie na terenie zajezdni ZGK w Cieszynie trwa budowa stacji transformatorowej, która będzie zasilała ładowarkę autobusową zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka-Polska – jednego z liderów w Europie w produkcji stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Sama stacja transformatorowa docelowo będzie mogła zasilać 4 ładowarki wolnego ładowania i stację pantografową, co umożliwia Cieszynowi zakup kolejnych dwóch zeroemisyjnych autobusów.

ZGK do zasilania autobusów wybrał ładowarkę Ekoenergetyki (fot. ZGK w Cieszynie)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com