Elektryczny ambulans i pojazd patrolowy

 |  Redakcja

Holenderska grupa medyczna i szwajcarska Policja testują elektrycznego Forda Mustanga Mach-E. Prowadzone próby odpowiedzą na pytanie, czy auta z napędem elektrycznym nadają się w nagłych sytuacjach.

Holenderska firma medyczna Broeder de Vries od lat korzysta z ambulansów zbudowanych na płycie Forda Transita. W ostatnich latach wprowadziła także auta z napędem hybrydowym. Teraz testuje elektrycznego Forda Mustanga Mach-E.

fot. Ford

Auta te posłużą z jednej strony do nauki posługiwania się pojazdami zasilanymi prądem. Z drugiej pozwolą określić, czy tego rodzaju napęd sprawdzi się w codziennej służbie. – Transport medyczny w nagłych sytuacjach stawia dodatkowe wymagania dotyczące stylu jazdy i przygotowania do niej. Jazdy próbne z wykorzystaniem Forda Mustanga Mach-E sprawdzą tego rodzaju pojazdy w szczególnych warunkach, w jakich korzysta ze swojej floty pojazdów uprzywilejowanych – czytamy w komunikacie.

Zdecydowano się na auto z napędem na cztery koła i wyposażone w większą baterię, która pozwala przejechać na jednym ładowaniu do 540 km.

Fot. Ford

Kilka pojazdów tego modelu pojawiło się także w parku maszyn Policji w Zurichu. W tym przypadku testy obejmują działalność samochodu jako wozu patrolowego. – Ford jest bardzo dobrze ocenianym i poszukiwanym partnerem na całym świecie w zakresie pojazdów policyjnych. Można tu podać przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie marka jest numerem 1 wśród samochodów policyjnych. Dzięki Mustangowi Mach-E chcemy wprowadzić markę Ford do policyjnej floty w Szwajcarii – powiedział Herbert Konrad, menadżer ds. floty Ford Szwajcaria.  Policja wskazuje, że głównym czynnikiem przemawiającym za wybraniem samochodu patrolowego jest jego zasięg. Użytkownicy elektrycznego Forda Mustanga Mach-E podkreślają, że pojazd jest przestronny, a także ekonomiczny w kwestii zakupu.

Fot. Ford
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Ford Mustang Mach-E GT – mocniejsza strona EV

Największa moc, najbardziej spektakularny wygląd i najlepsze wyposażenie to kwintesencja topowej w każdej gamie modelowej wersji GT. Czy projektantom elektrycznego Forda Mustanga Mach-E udało się spełnić te założenia? Wprawdzie Ford Mustang Mach-E ma tyle wspólnego ze swym legendarnym protopla…

Ford stawia na energię z odnawialnych źródeł

Wiaty parkingowe zawierające ponad 30 tys. paneli słonecznych dostarczają blisko 14 MW energii. Energia zasila fabrykę Forda w Silverton RPA. Fabryka produkuje obecnie kultowego Rangera, który z elektromobilnością ma niewiele wspólnego. Mimo to fabryka stawia sobie cele, których efektem ma być…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com