Samochody przyszłości

Elektryczny Volkswagen do 100 tysięcy złotych!

 |  Redakcja

W 2025 roku na rynku pojawi się mały elektryczny Volkswagen ID.LIFE z ceną do 25 tys. euro. To kolejny z zapowiadanych pojazdów tego niemieckiego koncernu zasilanych prądem.

– ID. LIFE to pierwszy z małych elektrycznych pojazdów przyszłości Volkswagena, który już niebawem się urzeczywistni – zapewnia Jozef Kabaň, główny projektant Volkswagena. Firma zaprezentowała swoją wizję przyszłości, pokazując mały samochód, który już w 2025 roku ma pojawić się na rynku.

Volkswagen ID.LIFE pojawi się już w 2025 roku. Zapowiadana cena to od 20 do 25 tys. euro. (fot. Volkswagen)

Z założenia to miejski, nowoczesny pojazd wykonany z naturalnych i przechodzących recycling materiałów. Magicznym hasłem, które pojawia się bardzo często w ostatnich latach jest „zrównoważona mobilność”. Niemiecki koncert również posługuje się tym określeniem, zwracając uwagę na wykorzystane przy jego produkcji materiały i zaawansowane procesy technologiczne. – Innowacja, zrównoważony rozwój i ponadczasowość to trzy rzeczy, które napędzały nas podczas tworzenia ID.LIFE – przekonuje Jozef Kabaň.

Z przerobionych butelek plastikowych wykonano dach i maskę. (fot. Volkswagen)

Nadwozie i wnętrze pozbawiono stylistycznych gadżetów i elementów dekoracyjnych. Tu liczy się prostota połączona z materiałami naturalnymi lub tych pochodzących z recyklingu. Przerobione plastikowe butelki wykorzystano do produkcji przedniej pokrywy i dachu, a bezbarwny lakier zawiera wiórki drzewne spełniający rolę naturalnego barwnika. Nawet opony wykonano z nietypowych składników. Znajdziemy w nich m. in. olej organiczny, łuski ryżu, czy kauczuk naturalny.

Proste wnętrze pozbawione jest stylistycznych gadżetów i udziwnień. (fot. Volkswagen)

Na każdym kroku napotykamy się na elementy pochodzące z natury. We wnętrzu znajdziemy drewno pochodzące ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Z recyklingu pochodzą pokrowce siedzeń.

Firma informuje, że cena samochodu, który pojawi się na rynku w 2025 roku, wahać będzie się od 20 do 25 tys. euro. Celem przyświecającym szefom tego niemieckiego koncernu jest, by do 2030 roku zwiększyć udział elektrycznych modeli w ogólnej sprzedaży pojazdów do co najmniej 70 procent w Europie i co najmniej 50 procent w Ameryce Północnej i Chinach.

fot. Volkswagen
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

30 miliardów na auta elektryczne

Ford zamierza do 2025 roku zainwestować 30 miliardów dolarów w elektryfikację produkowanych przez siebie modeli. W tej kwocie mieszczą się również wydatki na recycling zużytych akumulatorów stosowanych w samochodach elektrycznych. Ford F-150 Lightning (fot.Ford) Ford planuje w najbliższych …

Buick Electra powraca po ponad 30 latach?

W 2020 roku pokazano model studyjny. Pod koniec tego roku pojawiła się w mediach informacja o zastrzeżeniu znaku towarowego. Czy w 2022 roku możemy się spodziewać wersji produkcyjnej modelu Electra? Buick Electra produkowany był przez amerykańskiego producenta w latach 1958 – 1990 i niewiele m…

Skoda Enyaq iV także w wersji coupe

Przed rokiem na rynku zadebiutował elektryczny SUV Skody, model Enyaq. Już niebawem czeski producent zaprezentuje kolejną wersję nadwozia, będzie to sportowe coupe. Prezentacja nowego modelu odbędzie się podczas światowej premiery online już 31 stycznia tego roku. My prezentujemy szkic no…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com