„Elektryki” MAN-a ze Starachowic do sąsiedniego Ostrowca Świętokrzyskiego

 |  Aleksander Karwowski

MAN Truck & Bus dostarczy osiem fabrycznie nowych elektrycznych autobusów dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Pojazdy tego producenta są wytwarzane w oddalonych zaledwie o 30 km od Ostrowca Starachowicach.

W ramach przetargu MAN zajmie się także dostawą, montażem i uruchomieniem 5 stacji ładowania zajezdniowego dla tamtejszego MZK.

W pierwszym etapie zakupów, do Ostrowca dostarczonych zostanie 8 „elektryków” (fot. MAN)

W postępowaniu przetargowym na dostawę nowych autobusów elektrycznych w szranki z MAN-em stanął Solaris, jednak przegrał konkurs głównie przez kryterium ceny. W ramach umowy wartej 16 514 014,00 zł netto, ze starachowickiej fabryki dostarczone zostaną autobusy o najbardziej popularnej w Polsce długości nadwozia – 12 metrów. Pojazdy będą zasilane za pomocą wtyczek typu plug-in.

Ostrowieckie autobusy będą ładowane za pomocą złącza plug-in (fot. MAN)

To nie koniec zakupów dla ostrowieckiego MZK. Urząd Miasta planuje zakup jeszcze dodatkowych 9 elektrycznych autobusów w ramach projektu „Ekologiczny Transport Miejski”. Jego realizacja ma na celu wymianę całego taboru komunikacyjnego obsługującego miasto – łącznie 32 pojazdy (w tym 17 nowych elektrycznych). W listopadzie 2021 roku władze miasta podpisały umowę z MAN-em na dostarczenie dla MZK 9 fabrycznie nowych, niskopodłogowych i niskoemisyjnych autobusów miejskich wyposażonych w silnik diesla (norma spalin Euro VI). Pojawią się one na ulicach miasta wiosną. Wartość całego projektu przekroczy 100 mln zł.

Umowę na 9 kolejnych autobusów z silnikiem diesla podpisano w grudniu 2021 (fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com