Nagroda Good Design

Kia EV6 nagrodzona za bryłę nadwozia

 |  Redakcja

Nowy w pełni elektryczny pojazd Kia otrzymał prestiżową nagrodę za wzornictwo. Wyróżnienie przyznało jury Good Design, najstarszego konkursu na świecie, którego nagrody przyznawane są od 1950 roku.

Kilka miesięcy temu Kia zaprezentowała swój pierwszy w pełni elektryczny samochód osobowy (BEV), który oparty jest technicznie na platformie Electric Global Modular Platform. W przypadku pojazdów elektrycznych, najważniejszym i najczęściej wypowiadanym kryterium jest zasięg, a ten jest spory i wynosi 528 kilometrów.

Kia w modelu EV6 połączyła ostre i obłe linie. To spodobało się jurorom Good Design. (fot. Kia)

Kwestie stylistyki nadwozia często schodzą na dalszy plan, choć to właśnie bryła nadwozia jest często zróżnicowana i zależy od kraju pochodzenia. Pojazdy BEV posiadają najczęściej futurystyczne kształty, które dość dobrze przyjmowane są przez klientów, chcących się wyróżnić na drodze.

Odważna bryła nadwozia Kia EV6 jest właśnie mocno zróżnicowana. Z jednej strony widać ostro cięte linie w przedniej i tylnej części nadwozia, które uzupełnione zostały o delikatne zaokrąglenia. – Odważna stylistyka koncepcyjna EV6 zawiera wysoko uznaną nową filozofię projektowania „Opposites United”, która czerpie inspirację z kontrastów występujących w naturze i ludzkości. Najważniejsze cechy zewnętrzne to eleganckie światła do jazdy dziennej, które stanowią część „Digital Tiger Face”, nowoczesny i aerodynamiczny profil boczny oraz odważna sylwetka inspirowana crossoverem. Wnętrze korzysta z platformy E-GMP, która zapewnia nowoczesne, przestronne i przyjazne środowisko – podkreślają przedstawiciele firmy.

fot. Kia

Połączenie tych dwóch światów dało Kia EV6 nagrodzę przyznawaną od ponad 60 lat przez jury Good Design. Organizatorem konkursu jest Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies, które pierwszą nagrodę przyznało w 1950 roku.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Elektryczna Kia EV6 z nagrodą TopGear

Elektryczna Kia EV6 zdobyła tytuł „Crossover of the Year” w konkursie TopGear.com Awards 2021. Kia EV6 zaimponowała dziennikarzom legendarnego magazynu TopGear designem, świetnymi osiągami, dużym zasięgiem i ultraszybkim ładowaniem. Tom Ford, dziennikarz TopGear.com, powiedział, że w momencie …

Jaguar ubrany w kratkę

Jaguar postanowił ubrać hybrydowego E-Pace w brytyjskiej firmie odzieżowej Baracuta. W drodze na Milan Fashion Week modowy Jaguar ma zahaczyć także o Polskę. Współpraca producentów aut i odzieży to dość powszechna praktyka. Dla samego modelu nie ma to większego znaczenia, ale wykorzystanie w t…

Forda współpraca z Google

Chyba nikt nie spodziewał się, że konserwatywni amerykanie polubią elektrycznego pick-up’a. Okazuje się że w ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery, na model F-150 zebrał zebrano ponad 160 tys. zamówienie. Tak duże zainteresowanie tym modelem sprawiło, że Ford zdecydował się na współpra…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com