Dom Hyundaia – kompleksowy pomysł na elektromobilność

 |  Redakcja

Twój nowoczesny dom zasilany prądem, już niebawem stanie się prywatną elektrownią, magazynem energii i ładowarką samochodów. Tą drogą kilka lat temu poszedł Elon Musk, ale bez powodzenia. W tym roku taką ofertę planuje Hyundai.

Hyundai Home ma się pojawić w ofercie już w tym roku. Na ogólnoświatowej stronie internetowej tego koncernu, przygotowane są już zakładki, a zainteresowani mogą wpisać się w bazę kontaktów. Założenie jest proste. Firma zaoferuje klientom możliwość zakupienia paneli fotowoltaicznych, domowego akumulatora – czyli magazynu energii i ładowarki. Wszystko będzie można zrealizować i połączyć w jedną transakcję, decydując się na zakup jednego z elektrycznych modeli tej firmy.

Hyundai planuje w tym roku połączyć  ofertę sprzedaży samochodów z panelami i magazynem energii. (fot. Hyundai)

Pomysł banalnie prosty, bo od dawna mówi się, iż zakup samochodu najbardziej opłaca się, jeśli mamy lub planujemy montaż paneli. Problem w tym, że często, gdy świeci słońce i panele słoneczne spełniają swoją funkcję – nie ma nas w domu. Ładowanie auta odbywa się wówczas nocą przy wykorzystaniu prądu z sieci, za który musimy płacić lub (w zależności od podpisanej umowy z operatorem) odzyskujemy to, co wyprodukowaliśmy i wprowadziliśmy do sieci wcześniej, np. odzyskujemy prąd z letniej nadwyżki . Wyjściem jest własny magazyn energii, który przechowuje prąd do czasu, gdy będzie nam potrzebny – zasili dom i jego liczne urządzenia, czy podładuje baterię samochodu elektrycznego. Plan zakłada także zakup ładowarki samochodowej, która pozwoli na lepsze wykorzystanie zmagazynowej energii i przede wszystkim szybsze ładowanie auta.

Hyundai Home to propozycja dla nieprzekonanych do zakupu auta elektrycznego. (fot. Hyundai)

Projekt zakłada, że wszystkie te elementy będzie można połączyć, by mieć jedną miesięczną ratę. Nie wiadomo jeszcze, czy ta oferta zawita do nas, ale to byłby niezły pomysł. Nie ma też informacji o firmach oferujących powiązane usługi.

Obecni użytkownicy paneli słonecznych często narzekają na firmy montujące, które idą na „łatwiznę”. Koncepcja spodoba się zapewne tym, którzy posiadając dom myśleli już o samochodzie elektrycznym, a także tych nie przekonanych. Oczywiście samochód elektryczny nie jest dla wszystkich, więc najważniejsza jest analiza swoich potrzeb. Podobnie jest teraz – jeśli ktoś jeździ do 20 tys. rocznie i to głównie po mieście, niech nie myśli o kupnie Diesla. Te sprawdzają się przy wyższych rocznych przebiegach i na trasach.

Połączenie elektrycznego auta i paneli słonecznych to obecnie najlepsze rozwiązanie. (sunes.pl)

Elektryki wchodzące coraz odważniej, także na polski rynek, ale mają wciąż swoje ograniczenia. Może oferta kompleksowej usługi przekona niezdecydowanych do zakupu elektryka. Główną bolączką, na którą wskazują przeciwnicy elektryków, to kiepska sieć ładowarek. Widać to zresztą na mapie naszego kraju. W mazowieckim jest ponad 500 dostępnych punktów, podczas gdy w gospodarnej Wielkopolsce niespełna 200. – Nie tylko możesz ładować swojego elektrycznego Hyundaia w domu, ale możesz także produkować energię, która przechowywana będzie w przydomowym magazynie – przekonuje za swojej stronie Hyundai.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Wszędobylska platforma Hyundaia – na to czekają autonomiczne taksówki?

Na razie to nie dla samochodu, tylko dla robotów, ale … ma cztery koła i napęd elektryczny. Teoretycznie więc innowacyjne rozwiązanie jakie oferuje nowa platforma Mobile Eccentric Droid (MobED) może w przyszłości trafić także do samochodów osobowych. Platforma MobED ma płaskie, prostokątne pod…

Baterie z Tesli S przez prawie tydzień zasilają dom

Amerykański kongresmen od 4 lat zasila dom z zestawu bateryjnego rozbitej Tesli, połączonego z domową fotowoltaiką. Bez doładowywania z paneli prądu starcza na 3 – 6 dni, zależnie od pory roku. W zasadzie trudno powiedzieć czy tego faceta ekologiczne lobby powinno kochać czy nie znosić. Ameryk…

Elektromobilność spod znaku czterech pierścieni

W 2021 roku Audi podwoiło liczbę aut elektrycznych w swojej ofercie. W tym roku na rynku pojawiły się dwa premierowe pojazdy: Audi e-tron GT i Q4 e-tron, potwierdzając tym samym kierunek rozwoju nowych produktów tej marki w przyszłości.  Potwierdzeniem nadchodzących zmian jest inwestycja …


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com