Dron bez kamery, czyli latająca taksówka

 |  Redakcja

Stworzenie latającej taksówki jest już możliwe. Trudno jednak dokładnie określić, kiedy pojawią się nad naszymi głowami, zmieniając transport publiczny.

W latach 80-tych w filmach science fiction pojawiały się latające taksówki, które za przyszłość przyjmowały czasy, w których obecnie żyjemy. Okazuje się, że latający transport jest możliwy, wynika z badań „Mind Shift” przygotowanego przez SHIFT Mobility. Pomysł nie nowy, ale przy osiągnięciach technologicznych, technicznych i przy elektryfikacji pojazdów, nabiera rumieńców i już za kilka lat stanie się faktem. Jednym z powodów przyspieszenia są także zatłoczone miasta, po których coraz trudniej się poruszać. Infrastruktura drogowa, po której porusza się coraz więcej pojazdów, nie jest w stanie zmieniać się w wystarczającym tempie. Trzeba szukać innych rozwiązań.

W działania te angażują się start-upy. Pojawiają się też międzynarodowe koncerny – Airbus, Siemens, czy Audi i operator taksówek Uber. Inwestycje pochłaniają coraz więcej pieniędzy, ale zyski mogą być jeszcze większe. To wyniki badań w oparciu o materiały dziennikarskie i prasowe, które wiosną 2022 roku zaczęły pojawiać się w niemiecko- i anglojęzycznych mediach. 

Latające taksówki to nic innego jak dwu- lub czteroosobowe pojazdy pozbawione kamery. Wyniki przeprowadzonego wiosną badania wskazują, że latające maszyny mogłyby działać w obszarze śródmieścia lub małych miast. Powodem jest zasięg tego typu pojazdów latających, ograniczony do około 30 kilometrów. Niewielki zasięg spowodowany jest wagą i sprawnością baterii. A zatem odległość trzydziestu kilometrów idealnie sprawdzałaby się w miastach.  – Badanie „Mind Shift” to sejsmograf przedstawiający nadchodzące trendy w mobilności. Taksówki lotnicze w różnych kształtach i rozmiarach wniosą istotny wkład w rozwiązywanie problemów z poruszaniem się na dużych obszarach miejskich – przekonuje dr Hans Hamer, dyrektora generalnego SHIFT Mobility.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Bezprzewodowe ładowanie elektryków

Włosi testują innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na bezprzewodowe ładowanie samochodów elektrycznych podczas jazdy. Zbudowany specjalnie odcinek drogi nazwano „Areną przyszłości”. „Arena del Futuro” to owalny odcinek drogi, który pozwala na ładowanie samochodów elektrycznych podczas jazdy. P…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com