Polskie autobusy elektryczne

Elektryczne gimbusy Solarisa dowiozą dzieci do szkoły

 |  Redakcja

Kolejne polskie gminy zdecydowały się na zakup elektrycznych autobusów marki Solaris. To kolejne samorządy, które w marach nowych przepisów musiały postawić na elektromobilność.

Pomarańczowe gimbusy posiadają dodatkowe tablice informujące o transporcie dzieci. (fot. Solaris)

Marka Solaris powstała na przełomie XX i XXI wieku, będąc wizją inżyniera Krzysztofa Olszewskiego. W latach 90-tych w podpoznańskim Bolechowie rozpoczęła się produkcja autobusów Neoplan. W 1999 roku pojawił się nowoczesny pojazd – Solaris Urbino. W krótkim czasie rodzinna firma odniosła ogromny sukces, a produkowane w Polsce pojazdy możemy spotkać na całym świecie. Solaris jako jeden z pierwszych postawił na produkcję miejskich autobusów elektrycznych, będąc obecnie znaczącym graczem na światowym rynku. W 2018 roku właścicielem jest hiszpańska grupa Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles.

fot. Solaris

W ramach konkursu „Kangur – bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pięć gmin zakupiło elektryczne Solarisy, który złożył najlepszą ofertę.  Autobusy tej marki, będą woziły dzieci do szkoły w gminach – Pałecznica (koło Krakowa), Działoszyce (okolice Kielc), Krasnopol niedaleko Suwałk), Przedecz (pomiędzy Koninem a Kutnem) i Troszyn (niedaleko Ostrołeki).

Szkolne Solarisy Urbino 12 electric mają ponad 40 miejsc siedzących, a każdy fotel wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Źródłem energii gimbusów są baterie Solaris High Energy o pojemności od 260 do 350 kWh.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com