Mamy kolejny polski autobus wodorowy

Grupa Polsat Plus pokazała swój autobus wodorowy. Mieści niemal setkę ludzi i ma zasięg prawie pół tysiąca kilometrów. Jeszcze w tym roku ma wyjechać na ulice polskich miast.

Nowy autobus będzie się nazywał NesoBus. Ma mieć 12 m długości, 2,55 m szerokości, 3,5 m wysokości i ważyć 13 ton. Trzydrzwiowy pojazd zmieści do 93 pasażerów, w tym do 37 na miejscach siedzących. Nowoczesna konstrukcja oferuje m.in. ciekłokrystaliczne ekrany z wiadomościami, pogodą czy informacjami turystycznymi, sieć WiFi i kilka gniazdek do ładowania USB.

NesoBus mieści niemal setkę ludzi i ma zasięg 450 kilometrów.

W pokazanym pojeździe 5 kompozytowych zbiorników o ciśnieniu 350 barów mieści w sumie 37,5 kg wodoru. Zatankowanie go zajmuje kwadrans. W opcji są jeszcze zbiorniki o ciśnieniu 700 barów, które pozwolą zabrać więcej wodoru. Na każde przejechane 100 km autobus potrzebuje 8 kg wodoru.

Linie pojazdu stworzyło włoskie studio Torino Design.

Autobus jest wyposażona w dwa umieszczone w osiach tylnych kół silniki elektryczne o mocy 125 kW każdy (w opcjach także możliwość zastosowanie jednego, centralnego silnika).

W tym roku firma chce wybudować 23 takie autobusy, ale w Świdniku trwa już budowa nowej fabryki, z której co roku ma wyjeżdżać ich 100, a jest opcja, że i 200.

Autobus na wodór, Grupa Polsat, Polsat, wodór

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com