10 najpopularniejszych aut elektrycznych w Polsce

 |  Piotr Ceran

W lutym sprzedano w naszym kraju 33 541 samochodów. Nadal niewiele z nich to auta elektryczne, ale w odróżnieniu od całego rynku notującego spadek, segment EV powoli, ale jednak stale rośnie.

W ubiegłym miesiącu Polacy wśród aut elektrycznych najchętniej wybierali Forda Mustanga Mach-E, którego sprzedaż wyniosła 51 sztuk. Również w zestawieniu za styczeń i luty elektryczny Ford pozostaje zdecydowanym liderem. Zarejestrowano 144 pojazdy. To ponad dwa razy więcej niż kolejna w zestawieniu Kia Niro.

Drugie miejsce w rankingu – Tesla Model 3 (fot. Tesla)

Wróćmy jednak do lutego. Na drugiej pozycji w rankingu sprzedaży uplasowała się Tesla Model 3, która została wybrana przez 42 nabywców. Za amerykańskim samochodem znalazła się Kia EV6 wybrana przez 38 klientów. Na czwartej pozycji Mercedes EQB – 33 samochody, a pierwszą piątkę zamyka Renault ZOE (32 sztuki).

Na trzecim miejscu KIA EV6 (fot. Kia)

Na kolejnych pozycjach plasują si: Hyundai Ioniq 5 oraz Kia Niro, które sprzedały się liczbie po 23 sztuki. Za nimi niemiecki segment premium czyli Audi Q4 e-tron (22 auta), a tuż za nim Audi e-tron – 21 sprzedanych samochodów. Identyczną sprzedaż (21 egzemplarzy) odnotowała Tesla Model Y. Za Teslą znalazł się Peugeot 208, który znalazł 19 nabywców. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamyka BMW X3 z sprzedażą w wysokości 18 egzemplarzy.

Z danych Instytutu Badań Rynku Samochodowego SAMAR wynika, iż wśród 82 objętych monitoringiem modeli tylko 11 zanotowało spadek sprzedaży względem ubiegłego roku. Rejestracje pozostałych były takie same lub odnotowały wzrost. Najwyższy w przypadku Mazdy MX-30. Dane dotyczyły okresu styczeń-luty 2022 w porównaniu ze styczeń-luty 2021.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Ford Mustang Mach-E GT – mocniejsza strona EV

Największa moc, najbardziej spektakularny wygląd i najlepsze wyposażenie to kwintesencja topowej w każdej gamie modelowej wersji GT. Czy projektantom elektrycznego Forda Mustanga Mach-E udało się spełnić te założenia? Wprawdzie Ford Mustang Mach-E ma tyle wspólnego ze swym legendarnym protopla…

Baterie z Tesli S przez prawie tydzień zasilają dom

Amerykański kongresmen od 4 lat zasila dom z zestawu bateryjnego rozbitej Tesli, połączonego z domową fotowoltaiką. Bez doładowywania z paneli prądu starcza na 3 – 6 dni, zależnie od pory roku. W zasadzie trudno powiedzieć czy tego faceta ekologiczne lobby powinno kochać czy nie znosić. Ameryk…

Elektryczne samochody Audi z Państwa Środka

W chińskim Changchun rusza budowa nowej fabryki elektrycznych samochodów niemieckiego koncernu. Zakład będzie wytwarzał rocznie ponad 150 000 samochodów. Spółka Audi-FAW NEV otrzymała zgodę od chińskich władz i w ciągu kilku tygodni ruszy budowa nowej fabryki. Do końca 2024 roku na powierzchni…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com