Ekopatrol poznańskiej Straży Miejskiej z elektrycznym radiowozem Nissana

 |  Aleksander Karwowski

Nowy Specjalistyczny, elektryczny radiowóz Nissan E-NV200, przeznaczony jest do transportu zwierząt. Trafił on w ręce strażników poznańskiego Ekopatrolu. Jak mówią municypalni, taki pojazd był przez nich wyczekiwany, bowiem tylko w pierwszych III kwartałach 2021 roku, aż 7258 interwencji Straży Miejskiej dotyczyło zwierząt.

Nissan E-NV200 w służbie poznańskiej Straży Miejskiej (fot. poznan.pl)

Nissan E-NV200 to w 100% elektryczny van wyposażony w nową baterię 40 KWH. Według zapewnień producenta, jego zasięg wynosi od 200 do 301 km. Nowy radiowóz można ładować na dwa sposoby: szybkie ładowanie za pomocą sieci CHAdeMO (np. w sieci dealerskiej Nissan), która pozwala już w ciągu 40-60 minut naładować 80% akumulatora. Można też użyć zwykłego gniazdka elektrycznego, ale wówczas ładowanie rozładowanych baterii potrwa ponad 21 godzin. Obecnie Nissan wdraża system ładowarki domowej wallbox, która pozwoli w niedalekiej przyszłości naładować pojazd w domu w ciągu 7,5 h.

Nissan E-NV200 w służbie poznańskiej Straży Miejskiej (fot. poznan.pl)
#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

16 elektrycznych Mercedesów eCitaro dla Gdyni

Umowę na zakup 16 fabrycznie nowych eCitaro Gdynia zawarła z firmą EvoBus w kwietniu tego roku. Zeroemisyjne pojazdy pojawią się na ulicach portowego miasta dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich w wysokości 85% całkowitych kosztów zakupu. Autobusy czekają już na pasażerów, ale zanim wyrus…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com