Hybrydy podbijają flotę polskiej policji

 |  Aleksander Karwowski

Hybrydowe radiowozy to dziś już stały widok na polskich drogach. Tym razem aż 38 takich pojazdów zasiliło flotę komend na terenie województwa dolnośląskiego.

Radiowozy japońskiej Toyoty to modele Corolla, które kosztowały 4,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie ich zakupu w wysokości 2,2 miliona złotych przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu.

W marcu do dolnośląskich komend policji trafiło kolejnych 38 hybrydowych Toyot (fot. WFOŚiGW we Wrocławiu)

To właśnie wojewódzkie oddziały Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konsekwentnie wspierają w całym kraju zakup hybrydowych i elektrycznych pojazdów dla Polskiej Policji. – Dolnośląska Policja chce ograniczać emisję zanieczyszczeń używając bardziej ekologicznych radiowozów, dlatego Fundusz wspiera zakup samochodów przyjaznych środowisku, jest to niezmiernie ważne w walce ze smogiem – zauważa Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. Jak wylicza, dzięki tej inwestycji do atmosfery na Dolnym Śląsku rocznie nie trafi ponad 86 ton dwutlenku węgla. – Dodatkowo samochody są ciche, co znacząco wpływa na komfort życia mieszkańców zwłaszcza dużych miast – dodaje. Przekazane pojazdy to modele Corollą wyposażone w napęd hybrydowy o mocy 152 KM.

Po styczniowych zakupach podobnych pojazdów, łączna liczba hybryd w dolnośląskich komendach wynosi ponad 60 (fot. WFOŚiGW we Wrocławiu)

W styczniu br. dolnośląscy stróże prawa otrzymali również 24 hybrydowe Toyoty, co z ostatnim zakupem tworzy poważną część pojazdów o napędzie hybrydowym w całej flocie województwa. Przekazane samochody skonfigurowano zarówno w wersji oznakowanej, jak i nieoznakowanej, więc będą wykorzystywane zarówno przez policjantów z pionu prewencji oraz służby kryminalne.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Do 455 km na jednym ładowaniu. Poznańska Policja ma pierwsze „elektryki”

Zeroemisyjna rewolucja w motoryzacji nie omija polskiej Policji, o czym można się przekonać z lektury naszego portalu. Z końcem roku o cztery elektryczne radiowozy wzbogaciła się Komenda Miejska Policji w Poznaniu. To kolejne „elektryki”, które zaczynają stanowić coraz istotniejszą część floty po…

Hybrydy BMW typu plug-in dla lubelskiej Policji

Dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, do tamtejszego garnizonu Policji dołączyły dwa nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem marki BMW 330e xDrive o napędzie hybrydowym. Oba przekazane policjantom samochody wyposażone są…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com