ID. Buzz wchodzi do sprzedaży

 |  Jan Stora

W piątek 20 maja rusza przyjmowanie zamówień na czwarty w pełni elektryczny model Volkswagena – dostawczego ID. Buzz.

Ceny wersji osobowej zaczynają się w Niemczech od 64,58 tys. euro, a dostawczej od 54,43 tys. euro. To podstawowe ceny bez jakichkolwiek dopłat. Pierwsze dostępne wersje będą miały największy dostępny w tym modelu zestaw bateryjny, o pojemności 77 kWh, co powinno zapewnić 421 km zasięgu wersji osobowej i 424 km dostawczej. Przy ładowarce o mocy 170 kW naładowanie baterii od 5 do 80 proc. powinno zająć pół godziny.  Silnik będzie miał moc 150 kW (204 KM) i maksymalny moment obrotowy 310 Nm.

Aplikacja We Charge będzie umożliwiała opłacenie ładowania w sieciach Ionity, Aral, BP, Enel, EON, Iberdrola and eviny.

Bogate ma być także wyposażenie, zwłaszcza w zakresie elektroniki, zarówno tej rozrywkowej, jak i wspomagającej kierowcę. Będzie wśród zamontowanych systemów Car2X, która dzięki wymianie informacji między innymi samochodami w okolicy może np. ostrzegać kierowcę o zbliżaniu się do korków, autonomiczny system hamowania (Autonomous Emergency Braking Front Assist) wyposażony w opcję wykrywania pieszych i rowerzystów, no i oczywiście bezprzewodową łączność między rozrywkową elektroniką samochodu i smartfonem kierowcy. W konfiguratorze jest do tego wiele opcji dodatkowego wyposażenia.

Choć teoretycznie europejski start sprzedaży nastąpi za kilkanaście godzin, polskich cen jeszcze nie znamy. Należy się spodziewać około 250 000 – 300 000 złotych za wersję osobową.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com