Maserati GranTurismo Folgore EV – 1200 koni elektrycznej mocy

 |  Piotr Ceran

To pierwszy zwiastun całkowicie elektrycznego GranTurismo. W ofercie firmy znajdzie się w przyszłym roku i zapoczątkuje nową elektryczną linię Maserati Folgore EV.

Włoska marka ujawniła szczegóły planu elektryfikacji swoich modeli. Pierwszym z nich będzie GranTurismo nowej generacji, które zadebiutuje w przyszłym roku w wersji coupe oraz jako kabriolet. Nowy model będzie jednocześnie zwiastunem całkowicie elektrycznej gamy Maserati Folgore EV.

Fot. Maserati

GranTurismo Folgore EV ma zaoferować najnowocześniejsze rozwiązania techniczne rodem z Formuły E, doskonałe osiągi, komfort oraz elegancję typowe dla aut z trójzębem na masce. Wstępne informacje wydają się potwierdzać powyższe stwierdzenie. GranTurismo EV będzie wyposażony w trzysilnikowy układ napędowy o mocy ponad 1200 koni mechanicznych oraz falowniki z Formuły E. Według zapowiedzi ma osiągnąć prędkość maksymalną 300 km/h i rozpędzać się od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy.

Do 2025 roku Maserati zamierza zaoferować w pełni elektryczne warianty wszystkich swoich modeli. W przyszłym roku pojawią się GranTurismo i Grecale. W kolejnych latach linię Maserati Folgore EV uzupełnią supersportowy samochód MC20, nowy Quattroporte i SUV Levante.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Chrysler Airflow – jazda elektryczna i autonomiczna

Amerykańska marka premium koncernu Stellantis, zaprezentowała koncepcyjny model Airflow, który zapowiada pierwszy w pełni elektryczny pojazd Chryslera. Pojazd przystosowany zostanie także do autonomicznej jazdy. Nazwa koncepcyjnego modelu nawiązuje do lat 30-tych ubiegłego wieku, czasów kiedy …

Toyota i salon przyszłości

Toyota zaprezentowała całą gamę modeli, które mają zelektryfikować japońską markę. Do 2030 roku firma zamierza wprowadzić do seryjnej produkcji blisko 30 nowych modeli bezemisyjnych lub o znacznie zredukowanej emisji dwutlenku węgla. Witamy w naszym salonie przyszłości – tak szef Toyoty, Akio …


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com