Program „Mój elektryk”

Elektryczne Renault kupili warszawscy urzędnicy

 |  Redakcja

Cztery elektryczne Renault Zoe E-tech zakupił Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa. Pojazdy trafią do kontrolerów prowadzących całodobowy monitoring czystości stolicy.

Pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta Warszawa będą korzystali z czterech samochodów Renault ZOE E-Tech elektryczne w wersji ZEN 135. Zadaniem tej grupy jest kontrolowanie spółek, które podpisały z urzędem miasta umowy na utrzymanie czystości m. in. ulic, torowisk tramwajowych, chodników i przystanków, a także opróżnianie koszy na śmieci. 

Cztery Renault Zoe trasie do Zarządu Oczyszczania Miasta Warszawa. (fot. ZOMW)

Praca w tym dziale trwa przez całą dobę. – Samochody elektryczne pojawiają się w Zarządzie Oczyszczania Miasta jako odpowiedź na wymogi ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Jednocześnie zauważamy codzienne korzyści z eksploatacji tego typu pojazdów. Choćby to, że ich użytkowanie na większą skalę w tak ogromnym mieście jak Warszawa, może poprawić komfort życia mieszkańców. Wpływają korzystnie na jakość powietrza, a w tym obszarze od lat prowadzonych jest w stolicy szereg działań, także w zakresie prac porządkowych – mówi Tadeusz Jaszczołt, Dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta. Przetarg wygrał lubelski dealer tej marki, firma Renault Carrara. Pojazdy dostarczone zostały w ramach rządowego programu „Mój elektryk”, który finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowę wynajmu długoterminowego prowadzi firma Arval Service Lease Polska. – Renault ZOE E-Tech elektryczne to samochód, który idealnie sprawdza się podczas jazdy w warunkach miejskich. Jego realny zasięg to 395 km* pozwala na swobodne korzystanie z auta, które oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu i emisji spalin – mówi Grzegorz Zaczek z dyrekcji wykonawczej Renault w Polsce. 

Pojazdy na okres czterech lat zostały wynajęte przez firmą Arval. (fot. ZOMW)

– Wprowadzamy zieloną rewolucję w polskich firmach i instytucjach. Cieszymy się, że Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa stawia z nami pierwszy krok w transformacji energetycznej swojej floty. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, którzy przeszli w imieniu klienta cały proces uzyskania dotacji z programu „Mój elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ZOM zaoszczędzi na kontrakcie niemal 110 tys. zł brutto. Wynajęte pojazdy w ciągu trzech lat przejadą 300 000 kilometrów, nie emitując żadnych spalin – mówi Paweł Doleciński z Arval Service Lease Polska.

#TAGI
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Do 455 km na jednym ładowaniu. Poznańska Policja ma pierwsze „elektryki”

Zeroemisyjna rewolucja w motoryzacji nie omija polskiej Policji, o czym można się przekonać z lektury naszego portalu. Z końcem roku o cztery elektryczne radiowozy wzbogaciła się Komenda Miejska Policji w Poznaniu. To kolejne „elektryki”, które zaczynają stanowić coraz istotniejszą część floty po…

Ekopatrol poznańskiej Straży Miejskiej z elektrycznym radiowozem Nissana

Nowy Specjalistyczny, elektryczny radiowóz Nissan E-NV200, przeznaczony jest do transportu zwierząt. Trafił on w ręce strażników poznańskiego Ekopatrolu. Jak mówią municypalni, taki pojazd był przez nich wyczekiwany, bowiem tylko w pierwszych III kwartałach 2021 roku, aż 7258 interwencji Straży M…

Elektryczne MOP-y na trasach szybkiego ruchu: 55 do końca 2022 roku

Co się stanie, gdy na autostradzie mojemu „elektrykowi” nagle zabraknie zasilania? Takie pytanie zadają sobie właściciele pojazdów zasilanych prądem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyposaża Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy najważniejszych drogach w kraju w stacje łado…


© All rights reserved. B2C Group sp. z o.o.
Powered by Libermedia.
Do góry
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com