Cztery elektryczne Renault Zoe E-tech zakupił Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa. Pojazdy trafią do kontrolerów prowadzących całodobowy monitoring czystości stolicy.
Pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta Warszawa będą korzystali z czterech samochodów Renault ZOE E-Tech elektryczne w wersji ZEN 135. Zadaniem tej grupy jest kontrolowanie spółek, które podpisały z urzędem miasta umowy na utrzymanie czystości m. in. ulic, torowisk tramwajowych, chodników i przystanków, a także opróżnianie koszy na śmieci.
Praca w tym dziale trwa przez całą dobę. – Samochody elektryczne pojawiają się w Zarządzie Oczyszczania Miasta jako odpowiedź na wymogi ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Jednocześnie zauważamy codzienne korzyści z eksploatacji tego typu pojazdów. Choćby to, że ich użytkowanie na większą skalę w tak ogromnym mieście jak Warszawa, może poprawić komfort życia mieszkańców. Wpływają korzystnie na jakość powietrza, a w tym obszarze od lat prowadzonych jest w stolicy szereg działań, także w zakresie prac porządkowych – mówi Tadeusz Jaszczołt, Dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta. Przetarg wygrał lubelski dealer tej marki, firma Renault Carrara. Pojazdy dostarczone zostały w ramach rządowego programu „Mój elektryk”, który finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowę wynajmu długoterminowego prowadzi firma Arval Service Lease Polska. – Renault ZOE E-Tech elektryczne to samochód, który idealnie sprawdza się podczas jazdy w warunkach miejskich. Jego realny zasięg to 395 km* pozwala na swobodne korzystanie z auta, które oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu i emisji spalin – mówi Grzegorz Zaczek z dyrekcji wykonawczej Renault w Polsce.
– Wprowadzamy zieloną rewolucję w polskich firmach i instytucjach. Cieszymy się, że Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa stawia z nami pierwszy krok w transformacji energetycznej swojej floty. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, którzy przeszli w imieniu klienta cały proces uzyskania dotacji z programu „Mój elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ZOM zaoszczędzi na kontrakcie niemal 110 tys. zł brutto. Wynajęte pojazdy w ciągu trzech lat przejadą 300 000 kilometrów, nie emitując żadnych spalin – mówi Paweł Doleciński z Arval Service Lease Polska.